fbpx
Przejdź do treści

Andrzej Zdanowski- Typologia Osobowości w praktyce

Andrzej Zdanowski- Typologia osobowości w praktyce

Witajcie serdecznie,

dziś o książce, którą dostałem w prezencie od autora i zadeklarowałem się, dać jej recenzję. Jako że jednym z elementów moich szkoleń jest typologia osobowości bazująca na typologii Junga i Inside Discovery, uzupełnienie wiedzy o praktyczny warsztat, praktyka z tej dziedziny jest dla mnie bardzo cenną lekcją. Tak więc dziś pod lupę idzie książka Andrzeja Zdanowskiego- Typologia osobowości w praktyce, do dzieła 🙂

Plusy:
– Zacznę od obrazków, Andrzej skorzystał ze wsparcia Henryka Sawki i mogę śmiało powiedzieć, że obrazki w tej książce są genialne- good job 🙂
– Wiele napisano już o typologii osobowościowej i podziale na zwierzęta. Często w lekturach możemy spotkać podział na, orły, koty, psy, ślimaki, żółwie itd. Tu autor posłużył się autorskim podziałem na lwy, łasice, bobry i spaniele, co dodaje wyjątkowości tej pozycji.
– Typologia osobowościowa to nic innego jak rozpoznanie ludzi i dzięki tej pozycji, bez problemu odnajdziesz konkretne typy wśród otaczających Cię osób.
– Preferuję książki pisane przez praktyków i w przypadku tej pozycji zdecydowanie tak jest. Widać, że autor na typologii osobowości „zjadł zęby” i chwała mu za to.
– W książce znajdziesz całą masę przykładów z życia wziętych, jak rozpoznać konkretne typy osób, co bez problemu pozwoli Ci przełożyć to na swoje życie prywatne i zawodowe.
– Bardzo podoba mi się odniesienie również do związków, które jest zawarte w książce.
– Na końcu książki znajdziesz test, który powoli ci lepiej poznać swój typ osobowości, dodatkowo możesz wykonać go na swoich pracownikach.
– Rzadko się zdarza, że autor dzieli się ćwiczeniami, które robi na szkoleniach- tu znajdziesz je na samym końcu, bardzo to szanuję (jedno planuję nawet zaadoptować u siebie :))


Minusy:
– Dla mnie zwyczajnie jest za krótka. Czyta się ją tak przyjemnie, że chętnie poczytałbym jej jeszcze trochę.
– Największa część książki poświęcona jest „lwom”, trochę brakuje mi w niej przykładów zachowań spanieli, mogłoby być ich trochę więcej.

Reasumując:
Dla mnie to świetna pozycja. Jeśli interesuje Cię typologia osobowości, chcesz lepiej poznawać swoich współpracowników, klientów, pracowników, czy polepszyć swoje relacje- zdecydowanie warto sięgnąć, po tę pozycję. Dodatkowo książka Typologia osobowości w praktyce, pokazuje zupełnie inne, powiedziałbym nawet nowatorskie gatunki zwierząt, które bez problemu odnajdziesz wśród otaczających cię ludzi. Dzięki tej książce zrozumiesz też, który typ, kolor- jest dominującym u ciebie.

Bardzo polecam tę pozycję. Możecie zakupić ją bezpośrednio u Andrzeja, którego bez problemu znajdziecie w sieci. Mała inwestycja, a możesz zrozumieć wiele, jeśli chodzi o typologię osobowościową. Zachęciła mnie ona do zakupu kolejnej pozycji Andrzeja Sięgaj dalej”, której jest współautorem.

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej wpisów

Etapy wizyty handlowej
Artykuły Patryk Jasiński

Etapy wizyty handlowej

Skuteczna sprzedaż bezpośrednia, to przeprowadzanie klienta przez poszczególne etapy wizyty. Jakie mamy etapy wizyty handlowej

Czytaj »
Techniki sprzedaży przykłady
Artykuły Patryk Jasiński

Techniki sprzedaży- przykłady

Żyjemy w czasach, gdzie szumne hasła typu „sprzedaż bez sprzedawania”, „pomóż kupić” sprzedają się jak

Czytaj »
Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany od początku swojej kariery zawodowej. Szkoli, motywuje, tworzy skuteczne działy sprzedaży telefonicznej

Wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, aktywny, dla którego nie ma rzeczy, których sprzedać się nie da. Od początku swojej kariery przeszkolił już ponad 120 zespołów sprzedaży.

Jego hasło to „robię z telemarketerów, ultra-skutecznych sprzedawców”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.