fbpx
Przejdź do treści

Arkadiusz Bednarski -140 sekretów mistrza sprzedaży

Arkadiusz Bednarski -140 sekretów mistrza sprzedaży

Witajcie serdecznie,

nie mogło zabraknąć kolejnej recenzji książki tego Pana na moim blogu. Większość wie, że książki Arka Bednarskiego towarzyszą mi od samego początku mojej przygody ze sprzedażą i czuję się w obowiązku napisać recenzję kolejnej jego książki, którą przeczytałem już dawno temu (jeszcze w wydaniu 100 sekretów), ale postanowiłem ją odświeżyć i dla was zrecenzować. Dziś napisze kilka zdań o książce 140 sekretów mistrza sprzedaży– zapraszam do recenzji.

Plusy:
– Książka ma 4 konkretne rozdziały poświęcone: temu, czym jest sprzedaż, nastawieniu, wiedzy i umiejętnościom i trendom. Stanowi to pewien ciąg zdarzeń i nadaje książce harmonii;
– Znajdziesz tutaj konkretne 140 sekretów, które pomogą Ci znaleźć inspirację i nowe sposoby na sprzedaż;
– Już pisałem to kiedyś, ale jeszcze raz podkreślam, że Arek fenomenalnie pisze o przekonaniach i jej roli w sprzedaży. Nie inaczej jest w tej pozycji;
– Bardzo bliskie mi jest podejście do „im proście, tym lepiej” bardzo dobrze, że Arek o tym wspomina;
– Bardzo ważnym jest to, co napisał autor odnośnie skupienia na to, na co mamy wpływ, a ignorowaniu tego, na co wpływu nie mamy. Wielu sprzedawców skupia się niepotrzebnie zbyt często na tym drugim.
– Bardzo istotne jest również ukazanie, że sprzedawcy „eksperci” to przyszłość rynku sprzedaży;
– W zasadzie każdy ze 140 sekretów jest ważny. Ktoś powie, że większość nie jest odkrywcza- zgadzam się, ale spięcie ich wszystkich w całość, daje potężne efekty w sprzedaży;
– Na koniec, jak w każdej książce Arka panuje tutaj porządek i wszystko jest przemyślane.

Minusy:
–  Jeśli mam na siłę szukać, to brakowało mi tutaj ćwiczeń. Rozważyłbym chociaż ćwiczenie, które spina każdy rozdział.

Resumując:
Gdybym miał stworzyć listę książek, w które warto wyposażyć swoich sprzedawców, bez wątpienia ta książka znalazłaby się na niej. To typ książki, w której wszystko jest usystematyzowane i pomaga przypomnieć sobie niektóre zagadnienia, a inne uporządkować. To bardzo wygodna w odbiorze książka, ponieważ każda metoda napisana jest na tyle krótko, że zdążysz przeczytać 1-2 metody czekając na rozmowę z klientem. To książka, która dla „energooszczędnych” z natury sprzedawców jest bardzo przydatna, ponieważ nie wymaga wiele zaangażowania w przeczytanie jej, a sporo sugestii zamieszczonych przez Arka może zainspirować ich do lepszej pracy.

Książkę możesz nabyć tutaj.

Do zobaczenia.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Facebook
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem, od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu.

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.