Cechy dobrego Sprzedawcy cz. 2

 

Cześć,

Dziś kontynuacja wpisu sprzed kilkunastu dni na temat cech dobrego sprzedawcy. Pamiętaj czytając tą treść, że jest to moja ocena – oczywiście możesz się z nią nie zgadzać 🙂

Choć osobiście już mam dość powoli tego słowa i staram się na co dzień go nie używać to drugą cechą jest „zmotywowany”. Może zacznę dlaczego już mi uszami wychodzi to słowo? Zauważyłeś, że teraz już powstaje „Motywacja” dosłownie do wszystkiego? Motywacja do życia, gotowania, działania, na siłownie itd.

Jednak dobry, skuteczny sprzedawca powinien być właśnie zmotywowany. Co to znaczy?

W mojej opinii powinien wiedzieć co konkretnie chce osiągnąć w danym miesiącu, kwartale, roku. Każdego dnia wyznaczać sobie małe kroczki które doprowadzą go do większego celu. Powinien też umieć się nagradzać za wykonanie zadania. Tu na chwilkę się zatrzymam. O co chodzi z tym nagradzaniem? Otóż powinien coś SOBIE kupić, zrobić coś DLA SIEBIE. Dlaczego słowa Siebie pisze dużymi literami? Bo ma to być nagroda dla Ciebie nie wszystkich wokół, wówczas będziesz potrafił zmotywować się w kolejnym miesiącu, aż wypracujesz systematyczność.

Na temat motywacji napisano już w sumie wszystko więc nie będę Cię zanudzał wypocinami na jej temat.

Życzę Ci tylko drogi czytelniku, aby motywacja weszła Ci w krew. Abyś nigdy nie używał tak popularnego zdania „eee nie mam motywacji”.

Za kilka dni ostatnia cecha 🙂

Dobrego dnia

P.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany od początku swojej kariery zawodowej. Szkoli, motywuje, tworzy skuteczne działy sprzedaży telefonicznej

Wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, aktywny, dla którego nie ma rzeczy, których sprzedać się nie da. Od początku swojej kariery przeszkolił już ponad 120 zespołów sprzedaży.

Jego hasło to „robię z telemarketerów, ultra-skutecznych sprzedawców”.