Cheryl Bachelder- Mieć odwagę służyć

Cheryl Bachelder- Mieć odwagę służyć

Witajcie serdecznie,

dziś recenzja książki, o tematyce przywództwa „służebnego”. Muszę przyznać, że takie podejście, jest mi bardzo bliskie, a skoro sam Stephen M.R. Covey ją poleca, tym bardziej warto sięgnąć po tą pozycję. Dzisiaj pod lupę idzie książka Cheryl Bachelder- „Mieć odwagę służyć”, a jej podtytuł to, jak osiągać lepsze wyniki służąc innym, zapraszam.

Plusy:
– Bardzo lubię książki pisane przez praktyków. Bez dwóch zdań ta książka się do nich zalicza. Cała masa historii z śycia wziętych, problemów, oraz sposobów na poradzenie sobie z nimi.
– Autorka bardzo dobrze wyjaśnia, czym tak na prawdę jest służenie innym i jakie niesie to ze sobą korzyści dla lidera.
– Bardzo lubię śmiała cele w życiu. Tutaj autorka mocno skupia się na tym, jak wyznaczać i rozliczać śmiałe cele w swoim zespole.
– Ta książka, zawiera sporo danych dotyczących tego, jak rozwijała się sytuacja Popes, dzięki działaniom, jakie były podjęte, co zdecydowanie uwiarygadnia jej treść.
– Podobają mi się ćwiczenia opisane w tej książce.
– Na końcu książki znajdziesz refleksje dotyczące służenia, które bardzo dobrze spinają całą treść tej książki w jedną całość i służą jako dobre podsumowanie.

Minusy:
– Trochę nie podoba mi się rozdział dotyczący skromności. Choć sama w sobie nie jest zła, jednak może ona mieć też odwrotne konsekwencje, co autorka nie do końca objaśniła.
– Mimo, że lektura krótka, mi czytało się ją dosyć ciężko.
– W ksiące pojawia się kilka powtórzeń, to trochę nudzi.

Reasumując:
Bez wątpienia, jest to bardzo wartościowa książka. Mam wrażenie, że panuje w niej mały chaos, ale być może ja się nie znam. Na pewno, jeśli chcesz lepiej zarządzać swoim zespołem, być lepszym przywódcą, oraz poszerzyć wiedzę z tematyki przywództwa służebnego, warto sięgnąć po tą pozycję. Dodatkowo ta książka, może pełnić dobre uzupełnienie książek Johna Maxwella, tym bardziej, jeśli czytałeś je wcześniej. Ja zdecydowanie ją polecam.

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.