Grzegorz Załuski- „Negocjacyjne ZOO”

Grzegorz Załuski- "Negocjacyjne ZOO"

Witajcie serdecznie,

kiedyś usłyszałem (od jednej uczestniczki szkolenia), że nie powinno się ludzi porównywać zwierząt. Osobiście bardzo lubię te porównania, ponieważ zwierzęta mają swoje charakterystyczne cechy, dzięki czemu bardzo łatwo przełożyć to na konkretne zachowania ludzi. Dodatkowo jak już zapewne wiecie, bardzo lubię książki konkretne i rzeczowe, staram się też tak pisać moje recenzje, więc dziś mam wielką przyjemność recenzować książkę Grzegorza Załuski- „Negocjacyjne Zoo” zapraszam 🙂

Plusy:
– Bardzo podoba mi się porównanie naszych negocjacyjnych partnerów do zwierząt, ponieważ można rozpoznać ich charakterystyczne cechy. Autor podzielił partnerów negocjacyjnych na: słonia, żółwia, lisa, rybę i panterę.
– Jeśli interesowałeś się kiedyś typologią osobowości np.: Inside Discovery lub porównaniem do zwierząt, ta książka będzie bardzo dobrym uzupełnieniem tej wiedzy. Jeśli nie miałeś okazji, polecam Ci książkę Andrzeja Zdanowskiego- „Typologia osobowości w praktyce” recenzja tu: https://patrykjasinski.pl/andrzej-zdanowski-typologia-osobowosci-w-praktyce/
– Bardzo lubię, kiedy autor jest praktykiem, tutaj znajdziesz całą masę praktycznych przykładów z życia zawodowego autora.
– Na starcie książki, znajdziesz powtórkę z etapów negocjacji, jako wprowadzenie.
– Techniki negocjacyjne opisane w książce, przydadzą Ci się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, jednak kilku technik mi tutaj brakuje, co opisałem w minusach. O jednej z technik wspominałem kiedyś na swoim kanale Youtube:
– Książka napisana jest bez zbędnego pitu- pitu, taki konkret przyjemnie się czyta.
– Język książki jest bardzo przyjemny.
– Każdy typ negocjatora masz na ściągawce w formie mapy myśli, dołączonej do książki.
– Dokupiłem do książki dedykowane karty- nie żałuję 🙂

Minusy:
– W książce brakuje mi zakończenia- po prostu go w niej nie ma. Dobrym zakończeniem książki mogło być podsumowanie całości.
– Trochę brakuje mi odpowiedzi, jak sprawnie rozpoznać typ naszego partnera negocjacyjnego.
– Brakuje mi tutaj większej ilości znanych technik negocjacyjnych.
– Minusem książki będzie to, że jest bardzo krótka- poczytałbym jeszcze.

Reasumując:
Pozycja jest genialna, świetnie się ją czyta. Na pewno nie jest to elementarz negocjacji, więc zalecam przeczytanie innych pozycji, takich jak „Dochodząc do TAK” (niestety czytałem ja dawno temu, więc nie mam recenzji, ale może to zachęta, żeby przeczytać raz jeszcze), lub „Negocjuj, jakby od tego zależało Twoje życie” recenzja tu:https://patrykjasinski.pl/negocjuj-jakby-od-tego-zalezalo-twoje-zycie-chris-voss-thal-raz/
Bez znaczenia czy zawodowo zajmujesz się negocjacjami, sprzedażą, zakupami, czy nie masz z tym nic wspólnego zawodowo, jest to tak dobra książka, że polecam ją przeczytać 🙂

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.