Jason Fried i Havid Heinemeier Hansson- Rework

Jason Fried i Havid Heinemeier Hansson- Rework

Witajcie serdecznie,

dziś o książce, którą złapałem do ręki w zasadzie bez większych oczekiwań, a okazało się, że jest to jedna z najlepszych pozycji biznesowych, jakie czytałem. Jason Fried i David Heinemeier Hansson- Rework dziś idzie na tapetę, zapraszam do lektury.

Plusy:
– Świetne podejście autorów książki rework. Autorzy założyli kilka firm, bez konieczności zatrudniania kilkuset osób- posiadają niewielki zespół.
– W książce ciekawie zostały podzielone rozdziały: Start, rozwój, efektywność, konkurencja, ewolucja, promocja, zatrudnienie, przejmij kontrolę nad szkodami, kultura, podsumowanie.
– Bardzo podoba mi się podejście do zarządzania zespołem opisany w książce.
– Każdy jest twoim marketingowcem, to świetne opisanie działań marketingowych, każdego pracownika naszej firmy.
– W książce rework rewelacyjny jest dział zatrudnienie. Bazuje on zarówno na tym, kogo, kiedy i czy w ogóle zatrudniać oraz na tym, aby pozwolić odejść pracownikowi.
– Szczególnie podoba mi się podejście autorów, które często bywa kontrą do ogólnie przyjętych na rynku praktyk.
– Oczywiście całość bardzo dobrze się czyta.
– Rozdział kultura idealnie opisany w kilku zdaniach.
– Książka ma już kilka lat, a autorzy już dawno korzystali z zatrudnienia osób z całego świata- my się cały czas tego uczymy 🙂
– Dział podsumowanie idealnie kończy książkę, pisząc o ulotnych chwilach, czyli wdrażaniu pomysłów od razu.

Minusy:
– Nie do końca zgadzam się z tezą, aby pisać tylko do małych mediów. Nawet patrząc na algorytmy google, nie do końca ma to sens.
– Trochę za dużo obrazków, na 300 stron książki, 100 zajmują obrazki na całą stronę- to dziwny sposób na powiększenie objętości książki. Te obrazki w zasadzie nic nie wnoszą, a i pustych stron sporo.

Reasumując:
Dla mnie to jedna z najlepszych pozycji biznesowych, jakie czytałem. W pełni zgadzam się z podejściem autorów do prowadzenia biznesu i jego skalowania. Czasem więcej nie znaczy lepiej. Książkę polecam każdej osobie zakładającej lub już posiadającej swoją firmę, szukającej ciekawej inspiracji. Rework od dziś, jest dla mnie symbolem- inaczej 🙂

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.