fbpx
Przejdź do treści

Marcin Hartman- Nikt nas nie uczy jak sprzedawać

Witajcie serdecznie,

dziś recenzja książki o „serdecznym nastawieniu”, cieszy fakt, że kupiłem ją na licytacji charytatywnej, organizowanej przez niezawodną Alicję (podrowionka). Dziś na tapetę idzie książka człowieka, którego darzę bardzo dużą sympatią Marcina Hartmana- Nikt nie uczy nas jak sprzedawać– więc standardowo do dzieła.

Plusy:
– W książce znajdziesz bardzo przystępny język, przez co czyta się ją bardzo przyjemnie.
– Podoba mi się rozdział poświęcony kilku przykładom z życia wziętymi, gdzie znajdziesz przykłady profesjonalnej obsługi klienta.
– Rozdział poświęcony obalaniu Polskich mitów w książce, bardzo przydatny.
– Podoba mi się zakończenie każdego rozdziału i podział na trzy dyscypliny sportowe, zależne od twojego poziomu zaawansowania.

Minusy:
– No bądźmy ze sobą szczerzy, z tej książki nie dowiesz się zbyt wiele…
– Mało konkretów, sporo lania wody.
– 94 strony- 14 stron wstępu, 6 stron reklamy- no sory… Ocenę pozostawiam wam, dodając, że jej format to chyba b5.
– Zmęczyło mnie przewijanie przez całą książkę, wątków typu: wejdź na mój YouTube (to po co piszesz książkę), sprawdź tu i znowu odnośnik, kup to i kryptoreklama Granta Cardone.
– Książka typowo dedykowana branży automotive- rozważyłbym zmianę tytułu, ponieważ żaden podany przykład nie odwołuje się do innej branży.

Reasumując:
Są książki napisane i są książki popełnione. Z całą sympatią do Marcina, ale ta książka nie jest najlepszą pozycją w dziedzinie sprzedaży. Mam wrażenie, że sprawdzi się ona dobrze, jako dodatek po szkoleniu dla uczestników. Wydaje mi się też, że gdyby była stricte skierowana na branżę automotive, można by ją wyżej ocenić.
Na pewno jest to książka, którą możesz przeczytać bardzo szybko (przeczytanie zajmuje 2-3h) i znajdziesz w niej dodatkową inspirację, aczkolwiek nie jest to elementarz sprzedaży- zdecydowanie bardziej serdecznego nastawienia. Jeśli chcesz więcej nauczyć się od Marcina- a ma sporo fajnych rzeczy do przekazania, odsyłam Cię do jego mediów społecznościowych (LinkedIn i Youtube), znajdziesz tam, całą masę przydatnych wskazówek. Dodatkowy plus, jaki widzę to, że pieniądze przekazałem na akcję charytatywną, a to zawsze dodaje nam skrzydeł.
W książce znajdziesz, sporo odwołań do Granta Cardone, którego książkę Sell Or Be sold recenzuję tu: https://patrykjasinski.pl/grant-cardone-sell-or-be-sold/

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Facebook
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem, od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu.

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.