Marek Różycki- Strategie zakupowe

Marek Różycki- Strategie zakupowe

Witajcie serdecznie,

dziś książka zza drugiej strony barykady. Sam autor wspomina na początku książki, że książek o sprzedaży jest cała masa, jednak tych poświęconych zakupom, jest niewiele.  Dziś mam przyjemność recenzować dla was książkę Marka Różyckiego- Strategie zakupowe zapraszam do krótkiej lektury.

Plusy:
– Na początku książki autor pisze, że strategie zakupowe są bardzo często pomijane w literaturze i ciężko się z nim nie zgodzić.
– Bardzo przydatny będzie rozdział poświęcony zadawaniu pytań.
– W książce świetnie zostały opisane strategie zakupowe (techniki negocjacji). Każda strategia opisana jest, na konkretnym przykładzie (szkoda, że brakuje znanych nazw technik- pisałem o nich np. tu: Techniki negocjacji- 18 technik negocjacji)
– Bardzo przydatne mogą okazać się główne grupy wskaźników w zakupach.
– Świetny jest rozdział poświęcony różnicom kulturowym. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak dane taktyki, zachowania, czy strategie zakupowe mogą się nie sprawdzić w poszczególnych kulturach.
– Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem.
– Całe strategie zakupowe przeczytałem w dwa dni. Nie tylko dlatego, że liczy 180 stron, ale wpływ na to ma również świetny język i wydanie książki.

Minusy:
– Nie lubię wtrąceń religii do książek biznesowych, tutaj się to pojawia w kontekście strategii zakupowych.
– Do technik negocjacyjnych zabrakło mi ich nazw (mogły być nawet w nawiasie pod).
– Trochę zabrakło mi tutaj faz negocjacji.

Reasumując:
W mojej opinii jest to świetna pozycja. Strategie zakupowe mogą przydać się wszystkim pracownikom działów zakupów, ale również handlowcy warto, aby je znali. Właściciele firm również mogą sporo skorzystać na tej pozycji, szczególnie kiedy są producentami i poszukują dostawców. Dodatkowo przeczytanie całości zajmie wam kilka dni. Ja bardzo mocno rekomenduję.

Do zobaczenia za tydzień.
P.

 

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.