Michael Bosworth, Ben Zoldan- Mistrzowie sprzedaży – jak oni to robią

Michael Bosworth, Ben Zoldan- Mistrzowie sprzedaży - jak oni to robią

Witajcie moi drodzy,

kolejny tydzień, kolejna recenzja- muszę przyznać, tempo w tym roku udaje mi się trzymać 🙂 O sile historii w sprzedaży i biznesie powiedziano już wiele, jednak dopiero teraz mam za sobą bardzo dobrą książkę, bazującą na sile historii w sprzedaży. Dzisiejsza recenzja to Michael Bosworth, Ben Zoldan- „Mistrzowie sprzedaży – jak oni to robią”, zapraszam do lektury.

Plusy:
– Wielu jest na rynku fanów metody SPIN (opisywałem ją tutaj:Jak sprzedawać- Metoda SPIN ). Książka ta jest autorstwem jednego z badaczy działających przy opracowaniu metody SPIN– to dodaje jej smaczku.
– Historie sprzedają najlepiej, pomagają nam zjednywać ludzi i są dobrym narzędziem sprzedaży. Mistrzowie sprzedaży faktycznie mają umiejętność opowiadania historii opanowaną do perfekcji, ta książka Ci w tym pomoże.
– Ogromny plus jak autorzy ujęli kwestię niedoskonałości w sprzedaży. Zgadzam się z tym w 100%.
– Jeśli chcesz nauczyć się opowiadać wciągające historie, autorzy zamieścili swoją formułę budowania opowieści, która Ci w tym pomoże.
– Bardzo podoba mi się drabina podejmowania decyzji zakupowych zamieszczona w książce.
– Słuchanie z empatią, to, to co wyróżnia mistrzów sprzedaży. W książce jest ono ciekawie opisane.
– Jak na książkę o storytellingu przystało, jest w niej cała masa opowieści. Co najważniejsze historie opisane tutaj mają swoje przesłanie i nie są nudne.
– Książka opisana jest bardzo przystępnym językiem.

Minusy:
– Mam poczucie, że ta książka mogłaby się skończyć na 200 stronie. Ostatnie 50 stron nie wniosło nic nowego, a trochę przynudzało.
– Bardzo dużo historii, ale mało narzędzi. Mnie brakowało tutaj trochę więcej konkretnych narzędzi nawiązujących do tytułu książki.

Reasumując:
Bez znaczenia czy prowadzisz swój biznes, jesteś sprzedawcą lub prowadzisz swój zespół sprzedaży, ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie. Historie pomagają nam nie tylko, zjednywać sobie ludzi, służą również, jako bardzo dobre narzędzie radzenia sobie z obiekcjami. Bardzo polecam tę książkę.

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.