Patrick Lencioni- „Pięć dysfunkcji pracy zespołowej”

Patrick Lencioni- "Pięć dysfunkcji pracy zespołowej"

Witajcie,

o tym, że stworzenie zwycięskiego zespołu wcale nie jest łatwe, powiedziano już wszystko. Dzisiaj mam przyjemność recenzować książkę polecaną przez wiele osób. Moi drodzy dziś temat budowania skutecznego zespołu, czyli Patrick Lencioni- „Pięć dysfunkcji pracy zespołowej” zapraszam.

Plusy:
– Uwielbiam książki, które pisane są historią. Tutaj prawie całe sedno opisane jest w ramach historii. Bardzo przypomina mi, to książkę Legendarna obsługa klienta- Blanchard Ken, Halsey Vicki, Cuff Kathy
– Książka bazuje na historii Kathryn, która dostaje nową posadę w firmie z zupełnie nowego rynku. Mimo początkowego, braku zaufania zespołu, musi sobie radzić z krytyką zespołu i stworzyć team.
– Autor przedstawia model pięciu dysfunkcji pracy zespołowej, które nękają większość zespołów.
– Podoba mi się połączenie dysfunkcji i ich wspólna zależność.
– Na końcu książki zostały opisane wszystkie dysfunkcje, dlaczego stanowią zagrożenie dla organizacji, jak manager powinien sobie radzić.
– Książkę bardzo dobrze się czyta, a sama historia jest mega ciekawa.

Minusy:
– Dziwnie kończy się część książki, która jest historią. Mnie brakuje tu jakiegoś jednego konkretnego zakończenia.
– Pięć dysfunkcji pracy zespołowej dobrze określone, ale mam wrażenie, że w książce brakuje konkretnych dygresji, kiedy pojawiają się w historii.
– Mam wrażenie, że część stricte praktyczna, mogłaby być trochę dłuższa.

Reasumując:
Książka kapitalna. Opisane w niej pięć dysfunkcji pracy zespołowej powinny być omawiane i eliminowane w każdej organizacji. Gdzieś czytałem, że czyta się ją 3 godziny, ja czytałem ją łącznie może 5 godzin. Polecam ją każdemu managerowi, dyrektorowi i właścicielom firm.

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.