fbpx
Przejdź do treści

Świat na TAK!- Robert Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin

Cześć,

dziś recenzja kolejnej książki wybitnego mistrza wywierania wpływu, czyli Roberta Cialdiniego. „Świat na tak!”, bo to o niej dzisiaj mowa został napisany przez Roberta Cialdiniego, Noah Goldstein i Steve Martin’a. Jest to kolejna z książek dotyczących sposobów wywierania wpływu na ludzi, jednak w nieco innym wydaniu. Książka skierowana jest głównie na wskazówki, tipy jak skutecznie wywierać wpływ na innych ludzi. Jest to bardziej poradnik i może służyć jako uzupełnienie wcześniejszych pozycji Cialdiniego. Do tego jeszcze wrócimy w podsumowaniu tak więc.

Plusy:
– W książce „Świat na tak!” zawarte jest 21 rozdziałów, z których każdy rozdział stanowi osobny tip, jak skutecznie wywierać wpływ na ludzi.
– Książka została wydana w kieszonkowym formacie, serio ja nosiłem ją w kieszeni od spodni, co ułatwia transportowanie jej i noszenie ze sobą w każde miejsce.
– Każdy z rozdziałów opisana jest inna metoda i do każdej z nich zaprezentowane jest osobne badanie, prowadzone też przez innych badaczy, potwierdzające skuteczność jej działania.
– Jest w niej sporo inspiracji dla ludzi interesujących się tematykom wywierania wpływu.
– Język jest bardzo prosty, przez co przeczytanie rozdziału zajmuje kilka minut.
– Na końcu książki link, który zawiera odwołania do źródeł badań opisanych w książce.

Minusy:
– Ja w zasadzie widzę tylko jeden. Jak dla mnie jest za krótka, ale to pewnie dlatego, że uwielbiam czytać książki Cialdiniego.

Reasumując:
Książka bez wątpienia jest wspaniała, jednak jeśli ma to być, Twoja pierwsza książka, z tematyki wywierania wpływu to odradzam. Jeśli chcesz przeczytać tę pozycję, to zacznij najpierw od podstawy, czyli klasyka „Wywierania wpływu na ludzi”, który recenzuje też pod tym linkiem https://patrykjasinski.pl/3-robert-b-cialdini-wywieranie-wplywu-na-ludzi/ . Dodatkowo wcześniej recenzowałem też jeszcze jedną pozycję, którą proponuję Ci przeczytać wcześniej, czyli „Mała wielka zmiana” link tu: mała wielka zmiana . Po zapoznaniu się z tymi tytułami śmiało siadaj do „Świat na tak!”.

Książkę dostaniesz tutaj: Świat na tak!

Do zobaczenia w kolejnym wpisie.
Samych sukcesów.
P.

Zobacz więcej wpisów

Persona Zakupowa
Artykuły Patryk Jasiński
Patryk Jasiński

Persona zakupowa

Święta zasada sprzedaży mówi „rozmawiaj tylko z decydentami”. Gdy rozmawiasz o zakupach z osobą, która

Czytaj »
Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany od początku swojej kariery zawodowej. Szkoli, motywuje, tworzy skuteczne działy sprzedaży telefonicznej

Wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, aktywny, dla którego nie ma rzeczy, których sprzedać się nie da. Od początku swojej kariery przeszkolił już ponad 120 zespołów sprzedaży.

Jego hasło to „robię z telemarketerów, ultra-skutecznych sprzedawców”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.