Techniki sprzedaży, o sztuce sprzedawania- Lennart Rosell

Cześć,

jak co poniedziałek, siadamy do kolejnej recenzji. Dziś o książce, do której przyciągnął mnie już sam tytuł „Techniki sprzedaży, o sztuce sprzedawania”- Lennart Rosell, bo o niej mowa już w tytule ma zdanie, z którym bardzo mocno się utożsamiam, czyli sztuka sprzedaży. Od lat jestem wyznawcą teorii, że sprzedaż to sztuka, i jak to w każdej sztuce możesz być zwykłym grajkiem, a możesz też być jej wirtuozem. Będąc szczerym, jest to top 5 książek, jakie do tej pory przeczytałem z zakresu sprzedaży.

Plusy:
– Książka jest napisana bardzo konkretnie, bez zbędnego owijania w bawełnę, przez co bardzo szybko się ją czyta, zresztą liczy zaledwie 130 stron, ale samego konkretu.
– Bardzo spodobało mi się to, że nie ma tu wstępu jak w większości książek poświęconych sprzedaży, czyli „byłem biedny, ale sprzedaż…”
– Bardzo dobry dział poświęcony strategii sprzedaży, z czym jeszcze się w żadnej książce nie spotkałem.
– Książka opisuje cztery etapy spotkania z klientem w dość konkretny sposób.
– W tej pozycji znajdziesz techniki finalizacji sprzedaży, wraz z konkretnymi przykładami ich zastosowania.
– Bardzo podoba mi się to, że jest w niej osobny dział poświęcony obiekcjom klientów.
– Nie spotkałem się jeszcze z książka, która łączyłaby sprzedaż bezpośrednią, ze sprzedażą przez telefon, tu natomiast mamy cały dział poświęcony sprzedaży przez telefon.
– Dział skierowany do sprzedaży przez telefon, zawiera wiele bardzo przydatnych wskazówek.
– Znajdziesz w niej również informacje jak efektywnie wykorzystywać swój czas.

Minusy:
– Ja w zasadzie w całej książce znalazłem tylko jeden minus. Jako minus można podać kwestię podejścia do klienta w stylu klienta nasz Pan. Kłóci się to z tym, co zawsze powtarzam o relacji partnerskiej.

Podsumowując:
Zdecydowanie polecam i rekomenduję, tę książkę każdej osobie zajmującej się sprzedażą. W swoim życiu przeczytałem już ponad 40 pozycji z tego zakresu, ale ta bez wątpienia trafia na pozycję w pierwszej 5. Minusem jest to, że wydawnictwo, które ją wydawało, już nie istnieje, więc jedyna droga, żeby wejść w jej posiadanie, to kupienie używanej- ale warto 🙂

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany od początku swojej kariery zawodowej. Szkoli, motywuje, tworzy skuteczne działy sprzedaży telefonicznej

Wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, aktywny, dla którego nie ma rzeczy, których sprzedać się nie da. Od początku swojej kariery przeszkolił już ponad 120 zespołów sprzedaży.

Jego hasło to „robię z telemarketerów, ultra-skutecznych sprzedawców”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.