Richard Gesteland – Różnice kulturowe, a zachowania w biznesie

Richard Gesteland - Różnice kulturowe, a zachowania w biznesie

Witajcie,

dzisiejszą recenzję znowu publikuje gość. Dziś swoją recenzję zamieścił Piotr Junik (więcej o autorze na dole)

Richard Gesteland – „Różnice kulturowe, a zachowania w biznesie” to tzw. „must read” dla każdego specjalisty ds. eksportu czy sprzedaży zagranicznej. Autor, dzięki swojemu blisko 30-letniemu doświadczeniu w biznesie międzynarodowym w przejrzysty i zgrabny sposób opisuje różnice kulturowe, którymi charakteryzują się reprezentanci poszczególnych kultur na świecie.

 

Dzięki książce dowiecie się, co znaczy tajskie określenie kreng jai, co specjaliści mają na myśli mówiąc o guanxi w kontekście rozwijania biznesu w Chinach czy też w jaki sposób tytułować swoich saudyjskich partnerów. Oprócz dużej ilości praktycznych wskazówek, publikacja oferuje:

  • szerokie spectrum omawianych kwestii (od sposobu jedzenia i prezentów, poprzez sposób negocjacji, aż po kwestię budowania relacji),
  • przejrzyste pogrupowanie krajów wedle wspólnych elementów ułatwiające zrozumienie materiału,
  • konkretny i rzeczowy wstęp teoretyczny,
  • dużą ilość wieloaspektowo opisanych państw (blisko 40).

 

Wszystkie wyżej opisane kwestie przedstawione są w dosyć luźnej wersji, lekkim językiem, a autor momentami zaprasza czytelnika do dialogu, często zadając pytania i pozostawiając je bez odpowiedzi.

Minusów książki wielu nie dostrzegam. Jednym z nich może być ewentualnie fakt, że część opisów może być mało aktualna w kontekście transformacji technologicznej, z jaką mamy obecnie do czynienia. Dotyczy to zwłaszcza starszych wersji książki.

Z czystym sumieniem polecam jednak pozycję Gestelanda, gdyż nie znam drugiej pozycji książkowej, która wszystkie informacje podaje w sposób tak syntetyczny i zrozumiały. Stanowi ona doskonały wstęp do dalszego rozwoju w tym zakresie i może otworzyć drogę do niejednej sfinalizowanej sprzedaży. 😉

Jeżeli chodzi o mnie, działam w sprzedaży dostarczając klientom niezapomniane meble, stoiska targowe, a także realizując projekty w zakresie wykończenia wnętrz komercyjnych. (Także jeśli szukacie czegoś więcej niż kawałek sklejki- znacie najlepszy adres (Patryk))

Do zobaczenia za tydzień 🙂

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.