Cześć,
dzisiejsza książka, to pozycja, która miała mi dostarczyć wiedzy i inspiracji w konkretnym zakresie, czyli tworzeniu modeli biznesowych. Weryfikując nasz model biznesowy w Deal- Makers postanowiłem sięgnąć po tę pozycję. W dzisiejszej recenzji Alexander Osterwalder, Yves Pigneur- Tworzenie modeli biznesowych podręcznik wizjonera, czy znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania? Dowiesz się z tej recenzji.
Plusy:
– Tworzenie modeli biznesowych podręcznik wizjonera rozpoczyna się od dobrego wprowadzenia, które będzie pomagać czytelnikowi na dalszych stronach;
– Na początku książki zamieszczone zostało kapitalne ćwiczenie dotyczące tworzenia modeli biznesowych wraz z pełnym objaśnieniem. Pomaga to w weryfikacji i doskonaleniu własnego modelu biznesowego;
– Dzięki tej książce poznasz: szablony, schematy, projekty, strategie i procesy modeli biznesowych;
– Książka zawiera całą masę praktycznych przykładów;
– Podoba mi się, jak szczegółowo zostały opisane zmiany w modelach biznesowych różnych firm;
– Autorzy pokazali idealnie, jak tworzyć efektywne burze mózgów wraz z dobrymi praktykami panującymi na nich.
Minusy:
– To najniewygodniejszy format książki, jaki widział świat. Początkowo byłem ciekaw, jak będzie się to czytać, ale czytanie zweryfikowało, że jest to na maksa niepraktyczne.
– W książce często ciężko jest się połapać, ponieważ kolumny tekstu obok siebie, przeplatane obrazkami powodują, że trzeba skakać po całości wzrokiem, co powoduje duże rozproszenie.
Reasumując:
Abstrahując od najniewygodniejszego formatu książki, jaki widział świat w historii, jest to bardzo wartościowa pozycja. Warto sięgnąć po nią, aby zweryfikować i udoskonalić swój model biznesowy. Książka zawiera całą masę praktycznych przykładów, które możesz zaimplementować do swojej firmy. Dla mnie pozycja sztos!
Do zobaczenia za tydzień.
P.