Jefrey Gitomer- „Społecznościowy boom”

Jefrey Gitomer- "Społecznościowy boom"

Witajcie,

są takie książki, które przyciągają nas tytułem, a później wciągają bez reszty. Wielokrotnie zastanawiam się, jakie książki podarować moim klientom i dziś mam przyjemność recenzować książkę, którą powinien przeczytać każdy człowiek rozważający publikacje w sieci. Dziś recenzuję książkę Jefrey Gitomer- „Społecznościowy boom”, czyli absolutny „must have” każdego, kto publikuje, lub zamierza publikować w sieci. Do dzieła.

Plusy:
– Autor zmienia zwrot, media społecznościowe, na media społecznościowo- biznesowe. Bardzo podoba mi się takie podejście do tematu social mediów.
– Gitomer zachęca do korzystania ze wszystkich dostępnych social mediów. Pokazuje, w jaki sposób generować w nich potencjalnych klientów.
– Książka opiera się na czterech głównych social mediach (w 2010 roku), czyli: Facebooku, Twitterze, linkedinie i YouTube, co bardzo mocno wzbogaca tę książkę.
– W każdym rozdziale znajdziesz konkretne wskazówki, jak wykorzystywać konkretny rodzaj social mediów.
– Autor często wspomina, jak wyróżnić się w każdym z mediów. Słowem klucz w tej książce jest słowo wartość. Pełna zgoda! Dzielenie się wartością w social mediach, to najlepszy sposób generowania potencjalnych klientów.
– W książce znajdziesz całą masę gości, którzy wzbogacają każdy rozdział i dzielą się swoim doświadczeniem.
– Język książki, jest prosty i zrozumiały, bardzo przyjemnie się ją czyta.

Minusy:
– Rozdział poświęcony publikowaniu na YouTube, bardzo się rozmył. W zasadzie wszystkie trzy wcześniejsze media opisane w sposób bardzo ciekawy, jednak o YouTube nie przeczytasz tu prawie nic.
– Książka liczy 220 stron, ale stosunkowo mało w niej treści, sporo stron, na których pojawiają się cytaty, dużych czcionek, co powoduje, że tekstu jest w niej mało.
– Sporo odnośników do mediów autora. Nie przepadam za takimi wstawkami w książkach.

Reasumując:
Ta książka, jak już wspomniałem, jest absolutnym „must have”, każdego publikującego w sieci. Jeśli rozważasz, jakie korzyści przyniesie ci publikowanie w social mediach, w tej książce znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Dla mnie pozycja obowiązkowa.

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.