fbpx
Przejdź do treści

John Kotter, Holger Rathgeber, Peter Mueller- Gdy góra lodowa topnieje

John Kotter, Holger Rathgeber, Peter Mueller- Gdy góra lodowa topnieje

Cześć,

to już 3 recenzja książki biznesowej w tym roku- trzymam tempo 🙂 Tę pozycję dostałem w prezencie, od mojego współpracownika Filipa, więc czułem się w obowiązku, szybko ją przeczytać. W dzisiejszej recenzji znajduje się John Kotter, Holger Rathgeber, Peter Mueller- Gdy góra lodowa topnieje, zapraszam.

Plusy:
– Wszyscy lubimy bajki- ta książka to bajka o pingwinach, które muszą opuścić swoje wygodne środowisko i poddać się zmianom;
– Jest to książka z gatunku mocno wciągającego storytellingu;
– Bardzo podobały mi się persony stworzone w tej książce- w szczególności na pochwałę zasługują negaci;
– Książka pokazuje 8 etapów wprowadzania zmian, których Kotter jest autorem;

Minusy:
– Zabrakło mi rzetelnie zrobionego podsumowania. To, które zostało zamieszczone w książce, nie pokazuje wszystkich 8 etapów. Można było zrobić to inaczej.

Reasumując:
Jest to mocno inspirująca książka, ale na pewno nie nauczysz się z niej wprowadzania zmian. Będzie bardzo przydatna jako uzupełnienie wiedzy dotyczącej zmian, ale nie nauczysz się ich wprowadzania z tej książki. Plusem jest jej objętość, ponieważ to książka na 2 godziny czytania.

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Facebook
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem, od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu.

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.