fbpx
Przejdź do treści

Linda Sparks „Efektywna Sprzedaż (151 błyskotliwych rozwiązań)”

Czołem,

Dziś o kolejnej książce w tematyce sprzedaży. Linda Sparks „Efektywna Sprzedaż (151 błyskotliwych rozwiązań)” to kolejny tytuł właśnie z tej tematyki, który wpadł mi w ręce. To bardziej taka zajawkowa książka niż konkretny poradnik, ale do rzeczy, ponieważ nie ma w niej technik, są bardziej zajawki. W skrócie.

Plusy:
– Książka opiera się na trzech fundamentach sprzedaży, czyli: pozyskiwaniu klienta, sprzedaży i utrzymywaniu z nim relacji.
– 151 porad praktycznie dla każdej branży.
– W każdym z 151 podpunktów zamieszczone jest ćwiczenie.
– Bardzo podoba mi się określenie o pozyskiwaniu nowych źródeł przychodu. Jest to w zgodzie z moimi przekonaniami. Cała książka skupia się na tym, jak generować nowy przychód.
– Bardzo szybko się czyta- mi całość zajęła kilka godzin.

Minusy:
– Wszystko odnosi się do rynku Amerykańskiego, przez co nie wszystko da się przełożyć na nasze Polskie realia
– Ćwiczenia są mało konkretne, praktycznie każde zaczyna się od „zastanów się…” i mają one bardziej charakter zajawki niż prawdziwych ćwiczeń.
– Mało konkretu.
– Bardzo skupia się na środowisku i networkingu.

Podsumowując:
Ostatnio usłyszałem, że tej książki nie ma w sprzedaży i może lepiej. Na pewno nie polecę jej komuś, dla kogo byłaby to jedna z pierwszych książek o tematyce sprzedaży, ponieważ totalnie nie ma w niej ani wzmianki o technikach. Zdecydowanie prędzej polecę ją osobie już w sprzedaży zaawansowanej, aby posłużyła mu za inspirację. Książka może zainspirować też marketingowców, tym w jaki sposób trafiać do nowych klientów.

Samych sukcesów.
P.

Zobacz więcej wpisów

Persona Zakupowa
Artykuły Patryk Jasiński
Patryk Jasiński

Persona zakupowa

Święta zasada sprzedaży mówi „rozmawiaj tylko z decydentami”. Gdy rozmawiasz o zakupach z osobą, która

Czytaj »
Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany od początku swojej kariery zawodowej. Szkoli, motywuje, tworzy skuteczne działy sprzedaży telefonicznej

Wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, aktywny, dla którego nie ma rzeczy, których sprzedać się nie da. Od początku swojej kariery przeszkolił już ponad 120 zespołów sprzedaży.

Jego hasło to „robię z telemarketerów, ultra-skutecznych sprzedawców”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.