Nicole Soames- „Postaw na swoim”

Nicole Soames- "Postaw na swoim"

Witajcie serdecznie,

dziś pod lupę bierzemy książkę, która w całości poświęcona jest, zastosowaniu perswazji w sprzedaży. Dzisiaj, pod lupę idzie lektura Nicole Soames- „Postaw na swoim” zapraszam serdecznie.

Plusy:
– Pierwszy rozdział rozpoczyna się bardzo ciekawie. Opisuje on inteligencję emocjonalną i jej wpływ na skuteczne wywieranie wpływu na innych.
– Lubię książki, które nie naciągają specjalnie tekstu. W tej książce występuje bardzo mało powtórzeń, dodatkowo napisana jest bardzo konkretnie.
– Autorka książki napisała ją, bardzo przystępnym językiem.
– Lubię takie podejście do sprzedaży, jakie opisane jest w tej książce- sprzedaż to naturalna umiejętność i to się chwali.

Minusy:
– Pierwszy rozdział jest fajny i to w zasadzie na tyle, wątki nie są rozwinięte, sporo zagadnień wymaga rozwinięcia i dopracowania.
– Autorka opisuje style komunikacji wg. DISC, aczkolwiek nie pisze nic ciekawego i nie wyjaśnia dokładnie kwestii.
– Połowa książki opiera się na narracji w perswazji, ale zero konkretu.
– Schemat STRONG jest kiepski, przynajmniej tak został tu opisany.
– O wywieraniu wpływu nie znajdziesz tu nic- są lepsze pozycje.
– Ćwiczenia są kiepskie.
– 140 stron, z czego sporo pustych, wiele ma 1/2 tekstu na stronie- no nie… Tym bardziej że format tej książki to chyba b5….

Reasumując:
Pierwszy raz czytając książkę, miałem tak, że po pierwszych stronach mówiłem „no to będzie dopiero sztos”, a czym dalej szedłem, czekałem, kiedy się skończy. Osobiście nie wiem, komu mogę polecić tę książkę, ponieważ jest po prostu kiepska. Ja bardzo zawiodłem się na tej pozycji- na pewno nie uczy ona, jak postawić na swoim.

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.