Anthony Iannarino- Jedyny podręcznik sprzedaży jakiego potrzebujesz

Anthony Iannarino- Jedyny podręcznik sprzedaży jakiego potrzebujesz

Witajcie serdecznie,

dziś pod lupę idzie kolejna książka z gatunku książek dla sprzedawców. Muszę się przyznać, że pierwszy raz mam problem z ostateczną oceną książki. Anthony Iannarino- „Jedyny podręcznik sprzedaży, jakiego potrzebujesz”, to książka, która była mi bardzo mocno polecana, więc zdecydowałem się sięgnąć po nią, aczkolwiek dotąd nie mam ostatecznego zdania na jej temat. Do dzieła:

Plusy:
– W tej książce znajdziesz aż siedemnaście pierwiastków składających się na sukces w sprzedaży, zarówno od strony umiejętności, jak i sposobu myślenia.
– Podoba mi się, że autor sporą część książki poświęca właśnie na sposób myślenia sprzedawców, oraz przedsiębiorczemu podejściu do tego zawodu.
– Zawsze powtarzam, Mental Is King- ta książka mocno skupia się na pozytywnym nastawieniu w relacjach z klientem.
– Kapitalne jest stwierdzenie, że sprzedawca, tak naprawdę sprzedaje wynik swojemu klientowi. W tej książce znajdziesz sporo o odpowiedzialności za wynik oraz jak zobligować do niego swoich współpracowników.
– Muszę przyznać, że pierwszy raz spotykam się, z tym że książka o sprzedaży skupia się na przywództwie. To bardzo ważna cecha współczesnego sprzedawcy.
– Lubię historię, one sprzedają bardzo dobrze, w tej książce znajdziesz informacje, jak kreować je w procesie sprzedaży.
– Autor zamieszcza całą masę zalecanych lektur, dzięki którym uzupełnisz swoją wiedzę. Minusem jest to, że sporo tych książek nie ma tłumaczenia na język polski.

Minusy:
– Nie wiem dlaczego, ale mi bardzo ciężko czytało się tę książkę.
– Nie specjalnie lubię, to biadolenie mówców zza wielkiej wody. Tutaj znajdziesz sporo pseudo motywacyjnej gadki, za czym ja szczególnie nie przepadam.
– W taj książce zdecydowanie zbyt często brakuje mi odpowiedzi na pytanie, jak? Sporo tekstu, stosunkowo mało konkretu.
– Tak, jak napisałem wcześniej sporo przytoczonych tu książek, nie ma przełożenia na język polski.
– Autor porusza wiele metodyk z innych książek SPIN, SNAP, CHALLENGER, CCS, ale brakuje większej ilości informacji- tego mi tutaj brakuje.
– Bardzo nie lubię, kiedy poruszane są konkretne techniki, ale nie ma ich nazwy. Tutaj jest tego bardzo dużo, techniki negocjacyjne, jak i techniki sprzedaży, nie mają swojej nazwy.
– Przeczytałem całą, ale szczerze powiedziawszy, niewiele się dowiedziałem.

Reasumując:
Bez dwóch zdań, nie jest to książka, która nauczy Cię sprzedawać. Pozycja wydaje się ciekawa, dla doświadczonych sprzedawców, którzy osiągają już dobre wyniki, jednak nie zalecam jej dla osób, które mają słabsze wyniki, oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzedażą. Dla tych drugich istnieje cała masa lepszych książek dostępnych na rynku, jak chociażby książka Mike Kaplanahttps://patrykjasinski.pl/mike-kaplan-skuteczne-techniki-idealnego-sprzedawcy/ czy Lenarta Rossela: https://patrykjasinski.pl/techniki-sprzedazy-o-sztuce-sprzedawania-lennart-rosell/ Jeśli masz już na swoim koncie kilka książek z dziedziny sprzedaży, możesz sięgnąć po nią, jako źródło inspiracji i poszerzenie wiedzy.

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.