fbpx
Przejdź do treści

Daniel Kahneman, Olivier Sibony, Cass R. Sunstein- Szum

Daniel Kahneman, Olivier Sibony, Cass R. Sunstein- Szum

Są tacy autorzy, po których książki zwyczajnie sięgnąć wypada. Dla mnie jednym z takich autorów jest Daniel Kahneman, którego książkę Pułapki myślenia, polecam każdemu (jej recenzja tutaj). Dzisiejsza recenzja to książka, której jest on współautorem. Przed wami Daniel Kahneman, Olivier Sibony, Cass R. Sunstein- Szum, zapraszam do recenzji.

Plusy:
– Książka Szum pokazuje, jak często popełniamy błędy w naszych decyzjach;
– Dowiesz się z niej, jak często mylą się eksperci i dlaczego czesto algorytmy podejmują dużo lepsze decyzje;
– Dowiesz się z niej, czym jest szum i tendencyjność;
– Poznasz różne rodzaje szumu, czyli: poziomowy i prawidłościowy;
– Poznasz przyczyny szumu takie jak m.in. nadmierna pewność siebie, zjawisko; zakotwiczenia, awersje do straty, błędem dostępności;
– Dowiesz się z niej, czym są błędy poznawcze;
– Autorzy wprowadzają takie pojęcie, jak higiena decyzyjna i ta książka pokazuje, czym jest i jak ja zastosować;
– Autorzy przedstawiają masę dowodów potwierdzających zjawisko szumu w wielu dziedzinach życia i biznesu.

Minusy:
– Nie czyta się tej książki zbyt dobrze. Książka Szum, jest pełna naukowych słów, przez co czytanie jej wymaga maksymalnego zaangażowania, skupienia, a czasem wyjaśniania niektórych terminów;
– Dla mnie jest to napisana rzetelnie książka, ale zbyt długa. Mnie czytanie jej zajęło pół roku, czytając na przemian z innymi książkami (w tym czasie przeczytałem ponad 20 książek).

Reasumując:
To jedna z tych książek, które recenzuje się najciężej. Nie jest to bez wątpienia książka na jeden wieczór do lekkiego czytania… To książka nasycona rzetelną wiedzą, ale podana w bardzo ciężki sposób. Dzięki niej dowiesz się, jak często mylimy się w naszych osądach i skąd bierze się szum w naszych decyzjach. Jeśli poszukujesz świeżego spojrzenia na niektóre sprawy, takie jak decyzje itd., to jest to bardzo dobra pozycja, jednak jeszcze raz podkreślę, nie czyta się jej lekko, a mnie zajęło to 6 miesięcy… Nie zmienia to faktu, że sama treść i wiedza, którą możesz z niej wyciągnąć, bez wątpienia warte są sięgnięcia po nią.
P.S. Pułapki myślenia dużo lepsze, więc jeśli nie czytałeś- konicznie to nadrób 🙂

Książkę kupisz tutaj.

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Facebook
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem, od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu.

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.