Jeremy Cassell, Tom Bird- Skuteczna Sprzedaż

Jeremy Cassell, Tom Bird- Skuteczna Sprzedaż

Witajcie serdecznie,

na moim blogu, często pojawiają się pozycje z zakresu sprzedaży i nie inaczej będzie dziś. Oczywiście jest w tym jakiś cel, ponieważ za jakiś czas, chcę przygotować dla was, moje subiektywne zestawienie. Dziś pod lupę idzie kolejna pozycja z zakresu sprzedaży, a jest nią Jeremy Cassell, Tom Bird- „Skuteczna Sprzedaż”, z chwytliwym podtytułem „czyli techniki najlepszych handlowców”. Zapraszam do recenzji.

Plusy:
– Lubię, kiedy książki nie są specjalnie naciągane na tekst. W tej książce wyraźnie widać, że autorom nie zależało na sztucznym naciąganiu kartek.
– Autorzy bardzo postarali się, żeby cały proces sprzedaży był ułożony w spójną całość.
– Oddział o self- coachingu każdego handlowca, daje bardzo dużo do myślenia.
– Pełna zgoda, że bardzo ważne w procesie sprzedaży jest planowanie i gospodarowanie czasem. Książka skuteczna sprzedaż ma cały rozdział poświęcony temu zagadnieniu.
– Bardzo podoba mi się podejście do wiarygodności handlowca, które opisane jest w tej książce.
– Kolejny dobry rozdział, to rozdział poświęcony słuchaniu w sprzedaży, a konkretnie błędom, jakie popełniamy.
– W tej książce chyba najlepiej opisane zostało zarządzanie relacjami z klientem i ich wpływ na nasze wyniki w sprzedaży.
– Podoba mi się również rozdział poświęcony lojalności klienta.
– Na koniec autorzy zamieścili przydatną ściągawkę 🙂

Minusy:
– No moi państwo, do przeczytania tej pozycji myślałem, że absolutnym rekordzistom świata w kategorii pustych stron książki, jest Pan Grzesiak. Jednak mamy nowy rekord skoczni. Książka skuteczna sprzedaż ma jakieś 100 pustych stron, co jest jakaś tragedią. Z 280 stron, jakieś 180 ma w ogóle tekst. Na przykład tu: Mateusz Grzesiak- podręcznik perswazji.
– Rozdział poświęcony, zamknięciu i finalizacji sprzedaży, autorzy pisali chyba pod wpływem jakichś psychotropów. Niestety, ale muszę go mocno zanegować.
– Oddział poświęcony prezentacjom handlowym, moim zdaniem nic nie wnosi.
– Myślę, że każdy trener negocjacji, czytając dział poświęcony temu zagadnieniu w tej książce, mocno się skrzywił.
– Większość rozdziałów nie jest do końca rozwinięte, mi szczerze sporo brakuje.
– Autorzy książki skuteczna sprzedaż zapowiadali szumnie we wstępie, techniki najlepszych sprzedawców, jednak mam wrażenie, że to, czego brakuje, to właśnie owe techniki.

Reasumując: 
Jest to dobra książka, ale nie najlepsza. Tytuł zdecydowanie clickbajtowy w końcu to książka „Skuteczna sprzedaż”, a sama treść jest w porządku, ale nie najlepsza. Komu mogę ją polecić? Jeśli chcesz nauczyć się sprzedaży, zdecydowanie nie z tej pozycji. Tę książkę dedykuje wszystkim osobom, które już pracują w sprzedaży i mają inne pozycje przeczytane. Dla osób początkujących zdecydowanie nie będzie ona dobrym podręcznikiem.

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.