Kevin Hogan, James Speakman- Ukryta Perswazja

Kevin Hogan, James Speakman- Ukryta Perswazja

Witajcie serdecznie,

temat perswazji przewija się często przez mojego bloga, ponieważ całe życie to perswazja, a już w szczególności sprzedaż i relacje biznesowe. Dziś mam ogromną przyjemność recenzować kolejną książkę mistrza perswazji, który zrobił na mnie świetne wrażenie. Dziś pod lupę idzie książka Kevina Hogan’a i Jamesa Speakman’a „Ukryta perswazja” więc do dzieła.

Plusy:
– Już na samym początku, autor skupia się na strategii perswazji w 8 krokach, jest to bardzo dobre wprowadzenie do książki.
– Podoba mi się rozdział „od nie do tak”, który pokazuje, jak przebiega większość procesów sprzedaży.
– W książce znajdziesz aż 50 technik ukrytej perswazji, które pomogą ci w skutecznym przekonywaniu innych.
– Genialnie zostały opisane przez autora perswazyjne słowa, które możesz zastosować w sprzedaży i marketingu.
– Uwielbiam nastawienie na wynik, w tej książce znajdziesz wskazówki, jak działać z nastawieniem na wynik.
– Świetny jest również rozdział poświęcony zadawaniu pytań, a w zasadzie, ja nazwałbym go „świadomym zadawaniu pytań”
– Znajdziesz tu też rozdział dotyczący obserwacji ludzi- to również skutecznie może wzmocnić twoje umiejętności perswazji.
– Za książką dodatkowo przemawia to, że jest w niej cała masa historii, w których autor opisuje, jak konkretne techniki zmieniły przebieg rozmowy.
– Bardzo podoba mi się historia, którą autor opisuje, dotyczącą wyceniania swoich usług. Może to być ciekawa inspiracja dla wszystkich, którzy zastanawiają się, jak wyceniać swoje usługi.
– Na końcu książki, znajdziesz ciekawe ściągi, jak zastosować techniki perswazji w swoim życiu codziennym, co bardzo może CI pomóc w oswojeniu wszystkich technik.

Minusy:
– Dla osób, które zagłębiają tematykę perswazji, sporo technik, sztuczek będzie znane.
– Niektóre rozdziały, jak chociażby „Dwadzieścia sposobów na stosowanie ukrytej perswazji w opowiadaniu historii” jest trochę nudne i mogłoby się ograniczyć do 5 punktów.

Reasumując:
Jest to książka, którą mogę z czystym sumieniem polecić każdej osobie, która zajmuje się kontaktem z ludźmi, bez znaczenia czy jesteś sprzedawcą, opiekunem klientów, managerem czy adwokatem. Wskazówki znajdujące się w tej książce, an pewno pomogą ci jeszcze lepiej przekonywać innych do siebie i swoich produktów/ usług. Dla osób, które już sporo książek w zakresie perswazji i wywierania wpływu na ludzi przerobili, książka może zawierać sporo materiału, który już znacie, ale może to być dobry materiał powtórkowy. Zdecydowanie zalecam przed przeczytaniem tej pozycji, sięgnąć po absolutny must have tematyki wywierania wpływu, czyli Cialdiniego i jego „Wywieranie wpływu na ludzi”, którą recenzowałem tu:https://patrykjasinski.pl/3-robert-b-cialdini-wywieranie-wplywu-na-ludzi/

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.