Paweł Tkaczyk- Narratologia

Paweł Tkaczyk- Narratologia

Witajcie serdecznie,

dziś kolejna recenzja napisana przez wspaniałego gościa. Dzisiaj książkę dla was recenzuje Patryk Stępień, a opisuje książkę Pawła Tkaczyka „Narratologia” zapraszamy 🙂

Opowiadanie historii towarzyszy ludzkości niemalże od początku. Opowieści mają w sobie wielką moc i szerokie zastosowanie. Zainteresowanie storytellingiem rośnie, a jego zwyczajna niezwykłość cieszy się uznaniem coraz większej liczby specjalistów z różnych branż.

Paweł Tkaczyk jak sam o sobie mówi, zarabia na życie opowiadaniem historii i właśnie Narratologia jest swoistym przykładem jego ogromnego talentu w tym rzemiośle. Autor zaprasza czytelnika do magicznego świata wypełnionego treścią. Nie byle jaką, bo świadomie popełnioną. To właśnie świadomość przekazywania treści stanowi tutaj istotną rolę. Skondensowana wiedza tu zawarta jest swego rodzaju mapą prowadzącą do nowego świata jakości.

W książce znajdziesz wiele przykładów z życia, rozebranych na czynniki w celu uchwycenia techniki. Znasz baśń o czerwonym kapturku? Pomyślisz – no pewnie! A gdybym powiedział Ci, że jej pierwotna intencja związana była z przestrogą dla młodych dziewczyn wkraczających w świat dorosłości, a sama czerwień nawiązywała do kultu krwi wiążącego się z menstruacją i pierwszym stosunkiem? W książce dowiesz się więcej.

A może widziałeś film Gwiezdne Wojny George’a Lucasa i Shreka? Co je łączy? Ten sam schemat opowieści! Ale jak to? Narratologia jest odpowiedzią na to pytanie i gwarantuję, że od tego momentu spojrzysz zupełnie inaczej na Hollywoodzkie produkcje.

Dowiesz się z niej:

  • jak opowiadać historię, które działają
  • poznasz niezbędne punkty na drodze do sukcesu Twojej opowieści
  • wzbogacisz się o schematy wprowadzające Twoją opowieść na wyższy poziom
  • przekonasz się, że opowieść jest relacją
  • uzyskasz wiedzę o procesie jakim jest tworzenie skutecznej opowieści
  • na pewno po lekturze tej książki, dorzucisz coś sam do tej listy

 

Po lekturze tej książki Twoje opowieści nabiorą nowej jakości. Podróż w świat Narratologii była dla mnie  niezwykłym usystematyzowaniem zdobytej dotychczas wiedzy i pogłębieniem świadomości o samym procesie tworzenia opowieści, budowania postaci, ale przede wszystkim wkładania życia w świat „tam i wtedy”.

Z czystym sumieniem i ogromną przyjemnością polecam książkę!

Pat (Patryk Stępień)- trener/ coach/ filozof/ fajny gość :)-  więcej o Patryku https://www.linkedin.com/in/pat-stepien/ i na jego www http://www.patstepien.com

Do zobaczenia za tydzień.
P.

Zainspirował Cię ten post? Podziel się nim ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

2 myśli na “Paweł Tkaczyk- Narratologia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej wpisów

Trener Sprzedaży - Patryk Jasiński

Patryk Jasiński

Ze sprzedażą związany jestem od początku swojej kariery zawodowej. Co ważne, w pierwszej kolejności jestem praktykiem sprzedaży,a dopiero później trenerem sprzedaży i konsultantem biznesowym.

Mówią, że ze mnie wulkan pozytywnej energii, charyzmatyczny, bardzo skuteczny. Dla mnie nie ma rzeczy „niesprzedawalnych”, czasem musimy poszukać innego sposobu ;)

Moje motto to ”Sprzedaż to najważniejsza umiejętność XXI wieku”.

Zadzwoń 667 869 462 lub napisz

i sprawdźmy, czy i jak jestem w stanie Ci pomóc.